21
اردیبهشت

معرفی ویژگی و مزایای طرح ویلای مدرن

 

معرفی ویژگی و مزایای طرح ویلای مدرن

 

طراحی کردن ویلا شاید در دهه های قبل آنقدر رواج نداشت.ولی امروزه شاهد

آن هستیم که بیشتر افراد برای داشتن یک ویلا طبق سلیقه خود ویلا خود

را طراحی میکنند و هزینه میکنند و این تصمیم سبب فواید زیادی برای افراد میشود . اول آنکه

وقتی یک ویلا جدا از سبک که میتواند ویلا مدرن ،کلاسیک و یا روستیک باشد . طراحی میشود

ویلا ساخته شده همان چیزی میشود که فرد میخواهد داشته باشد. جدا از این مسئله وقتی

طرح ویلا مدرن و ساخت آن به اتمام میرسد و فرد قصد میکند ویلا خود را بفروشد. مسلما

با توجه به اصول طراحی ویلا و زیبائی‌شناسی که در ویلا پیاده شده است به قیمت مناسب تری میتواند ویلا خود را به فروش برساند .

معرفی ویژگی و مزایای طرح ویلای مدرن

 

ویژگی طرح ویلای مدرن :

طراحی ویلای مدرن گرایشی است در حوزه طراحی‌های ویلا که بر مبنای معماری سبک مدرنیسم میباشد و طراحی حجم ، نقشه ویلا مدرن و همچنین طراحی نمای ویلا مدرن همگی در این رویکرد معماری صورت میپذیرد . این سبک طراحی مدرن ، امروزه با عنوان سبک جهانی شناخته میشود همچنین ویلاهای مدرن متعلق به مکان و زمان خاصی نیست بنابراین مورد توجه بسیاری از فعلان حوزه ساخت ویلا قرار دارند . بدین رو در حوزه ساخت و طراحی ویلا و همچنین محوطه سازی ویلا دارای محبوبیت بسیار است .

همانطور که در بالا گفتیم ، از بارزترین ویژگی های طراحی به سبک مدرن وجود خطوط صاف و بدون شکستگی است . مهم‌ترین شاخصه در طرح ویلا ی مدرن این است که محدودیتی برای طراحی وجود ندارد. همین امر باعث میشود . امکان استفاده از خطوط منحنی یا زاویه‌دار بنا بر سلیقه امکان‌پذیر باشد . ترکیب خطوط منحنی یا زاویه‌دار در طراحی مدرن محوطه ویلا باعث به وجود آمدن فضایی زیبا و متفاوت شود. از دیگر ویژگی‌های طراحی مدرن محوطه ویلا ، نبودن محدودیت در طراحی است که موجب رفع فضای کسل کننده در ویلا می‌شود . استفاده از المان های ساده و خاص با چینش متفاوت و کمترین جزئیات باعث به وجود آمدن فضای خاص می‌شود که با سلیقه اکثر افراد مطابقت دارد . از دیگر ویژگی های آن عبارتند از :

 

طرح ویلای مدرن

۱- طرح ویلای مدن به شدت گیرا و جذاب است

۲- دوست دار محیط زیست

۳- امکان گسترش در آینده

۴- نورگیری بهتر

۵- امکان خلق خلاقانه فضاها

چه فضا هایی در طرح ویلای مدرن اجرا میشود ؟
اجزای ویلا ، شامل ورودی ، نشیمن ، پذیرایی ، آشپزخانه ، تراس ، راهروها ، استخر، فضای ورزشی ، طراحی باغچه ویلا ، طراحی محوطه باغ ، طراحی نما ویلا می‌باشد .

۱- ورودی ویلا :
اولین مکانی که در یک ویلا مشاهده می شود ورودی ویلا است که نشان دهنده کیفیت ویلا می باشد . ورودی مانند یک فیلتر فضای خارج را از فضاهای داخلی ویلا جدا می کند و محل قرار گیری ورودی در ویلا باید به گونه ای باشد که دسترسی راحت به کل فضاها ایجاد شود .

۲- آشپزخانه در ویلا :
آشپزخانه به دلیل اینکه مکانی برای سرویس دهی به تمام فضاهای ویلا است باید در نزدیکی ورودی قرار بگیرد .

۳- غذا خوری در ویلا :
غذاخوری در ویلا باید در نزدیکی آشپزخانه و نشیمن باشد .

۴- اتاق خواب در ویلا :
در طراحی پلان ویلا ، اناق خواب ها باید در مکانی ساکت و دور از سر وصدا قرار گیرد

همچنین اتاق خوابها باید به یک نشیمن یا هال خصوصی دسترسی داشته باشند .

جانمایی فضاهایی مانند آشپزخانه ،غذاخوری ،نشیمن ، خوابها بهتر است در پلان معماری بصورتی باشد که به محوطه مرتبط باشند .

۵- تراس در ویلا :
فضای نیمه بازی که در ویلا وجود دارد تراس می باشد و سرپوشیده یا سرباز بودن تراس ها در طراحی بسیار تاثیر گذار است . تراس فضای ارتباطی بین داخل و خارج ویلا می باشد که حتی بعد از گذشت سالها جذابیت خود را حفظ میکند و باعث افزایش قیمت ویلا خواهد شد .

 

ویلا در کردان

 

هزینه طرح ویلای مدرن :

هزینه طرح ویلای مدرن نسبت به هزینه ساخت ویلا بسیار اندک است و قیمت طراحی و اجرای ویلا نیز شامل مشاوره می شود . برآورد هزینه برای طراحی ویلا با توجه به عوامل ذکر شده ، برای هر پروژه ای متفاوت است مشاوره تخصصی با یک شرکت طراحی ویلا بسیار سودمند خواهد بود .

مهم ترین بخش هزینه طراحی ویلا انتخاب مکان آن می باشد و بیشتر افراد مناطق شمالی و سرسبز را برای ساخت انتخاب می کنند که باید انتخابی صحیح و هوشمندانه داشته باشید چون بیشترین بودجه خود را در این قسمت پرداخت می کنید .

در مرحله بعد انتخاب مصالح مصرفی مناسب است. که باید با کیفیت ترین متریال ها را در ساخت ویلا به کار ببرید و نگران هزینه آن نباشید. چون اگر مصالح بی کیفیت باشد باعث حوادث جبران ناپذیری خواهد شد . بعد از گذران این مراحل به انتخاب طراح و معمار می رسید که باید خوش ذوق و سلیقه باشد تا ویلا را زیبا و استحکام نمائید و هم از لحاظ هزینه های اضافی در ساخت به شما کمک کند .

طرح ویلای مدرن تاریخ مصرف ندارد :

نگاهی به ساختمان های ده سال پیش بیاندازید . نه تنها کهنگی بر چهره شان نشسته است. بلکه تزئییناتی را مشاهده می کنید که حاضر نیستید در ویلای جدیدتان به کار ببرید . هر آرایه و تزئینی بیانگر دوره زمانی مشخصی است که ویلاهای مدرن عاری از آن هستند .
در طراحی اینگونه ویلاها هیچ تزئییناتی که نشان دهنده برهه زمانی مشخص باشد وجود ندارد .و تنها اصول معماری و زیبایی شناسی است که در یک ویلا مجلی شده است .